Mojše band
 • o nás
 • členovia
 • projekty
 • návštevná kniha
 • odkazy
 • ukážky

 • sk en he pl
  fotografa kapely

  Aktuálne projekty

  Pripravované projekty

  Kalendár akcií

  Židovské piesne zo Slovenska

  Jedná sa o prvý projekt Mojše Bandu, ktorý zaznel počas roka zhruba v 30 reprízach. Základom programu sú staré židovské piesne a tance z územia Slovenska, ktoré si našli svoje miesto v slovenskom folklórea zdomácneli tu. V spracovaní Mojše Bandu dochádza v priebehu cca. 90 minútového programu ku nádhernej konfrontácie starého s novým s klezmerským a fussion. Program je vhodný na klubové uvedenie no rovnako aj vo variabilných možnostiach ako koncertné uvedenie. Nachádzajú sa tu dnes už skladby, ktoré vedia vyčariť tú pravú atmosféru večera s dávkou humoru, nostalgie, radosti ale aj živelnosti a neviazanej zábavy.

  Shabat songs jam

  Program je netypickým aranžom tradičných židovských piesní spojených s oslavami najväčšieho židovského sviatku – Shabatu (soboty). Sú v ňom poprepájané tie najznámejšie melódie chasidskej, sefaradskej a ažkenázskej tradície no spôsob prevedenia a spájacie prvky medzi jednotlivými melódiami sú moderné a nadčasové. Významným elementom je interaktivita divákov, ktorá je nosným prvkom a vďaka ktorej blok získava neopakovateľnú atmosféru a pocit jedinečného zážitku pre každého zúčasneného člena publika.
  Dĺžka trvania: 50 min.
  Obsadenie – Mojše band
  Premiéra : 19. 8. 2011 Synagóga Holešov, vrámci Týdna židovské kultury.

  Návraty – Umkarim

  Audiovizuálny projekt venovaný pamiatke obetiam holocastu s hosťovaním Richarda Blumendfelda (hlas). Jedinečné audiovizuálne pásmo, ktoré ponúka hlboký zážitok, nostalgiu a ľútosť nad obeťami holocaustu. Pásmo používa tie najmodernejšie postupy audiovizuálneho spracovania materiálu ako i live-electronics efektov. Band sa tu stáva súčasťou scénického stvárnenia a spoločne za hosťovania Richarda Blumenfelda (hlas) a Ivy Liptákovej (hlas) vytvára jedinečné a nadčasové dielo. V pásme sú použité literárne a výtvarné diela slovenských umelcov židovského pôvod, ktorí tvorili najmä v druhej polovici 20. storočia.
  Dĺžka trvania: 55 min.
  Obsadenie: Mojše Band + Richard Blunfeld
  Premiéra: 19. 9. 2011 Múzeum SNP v Banskej Bystrici, Spomienkový deň obetí holokaustu

  vytvoril swetko, 2012