O nás

Mojše Band je autentická kapela reprezentujúca židovskú hudobnú tradíciu zo Slovenska. Dnes má jasné postavenie na európskej scéne vďaka inovatívnemu pohľadu na židovské dedičstvo najmä z regiónov bývalého Uhorska.
Mojše Band účinkoval doposiaľ na mnohých prestížnych scénach ako Jewish Culture Festiwal Krakow ale i Mazal tov Košice, KlezMORE - Wien, Tachana HaRishona - Jeruzalem, Šamajim -Třebíč, Simcha - Wroclaw, Pohoda, Sziget, Czech Music Crossroads a mnohé iné. Kapela absolvovala koncertné turné v Nemecku, Holandsku, niekoľkokrát v Poľsku a Izraeli.
Medzi významné spolupráce patrí spolupráca s Abraham Geiger Collegue v Berlíne, či komunitou Beit - Krakow. Mojše Band je finalistom Celosvetovej súťaže židovskej hudby v Amsterdame v roku 2017 a držiteľom prestížnej Youtube Award tejto súťaže na roky 2018 - 2019.


Diskografia: 
V roku 2015 kapela debutovala s albumom Reguita s medzinárodným obsadením a sólo participáciou Rabbi Tanyi Segal z TelAviv. 

V roku 2018 vydala vo vydavateľstve PavianRecords album Tfilos un Nigunim - Modlitby a nápevy, na texty slovenského básnika Shloma ben Rivkeho. Album je prvým z edície venovanej súčasnej židovskej hudbe na Slovensku (NewJewishMusicFromSlovakia). Aktuálne najnovším počinom je vydanie albumu Tehillim - Chválospevy (2019), ktorý naň svojim odkazom nadväzuje 

Mojše Band sa systematicky venuje mapovaniu židovského hudobného dedičstva z regiónov bývalej Rakúsko-uhorskej monarchie v edícii Musica Judaica Monarchiae. V rámci tejto činnosti vydáva systematicky albumy pomenované podľa regiónov (Zipserim - Oberzips, 2018), ktorý predstavuje hudobné dedičstvo z horného Spiša. Na jeseň roku 2019 plánuje kapela nový vydať nový album venovaný regiónu Šariša.